Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

Přírodní nehty...

 

Desatero zdravých a krásných přírodních nehtů

Zásady péče o přírodní nehty prozrazuje expertka a školitelka Dagmar Šimková.

Co je třeba podniknout:

1 - pro zdravý růst.

Pravidelná péče o nehty je základem, který nelze obejít. Zda chodíte na pravidelnou profesionální manikúru se na nehtech okamžitě pozná.

2 - pro pevné nehty.

Nehty musí být pravidelně schovány pod lakem, tedy 24 hodin denně! Nehet by měl být lakem obalen celý - zespoda i ze strany. Platí zásada: nehty se nesnažíme odlakovat, ale jen obden přidáváme vrstvy nadlaku. Po třech až čtyřech dnech obnovujeme barvu, pravi-delně olejujeme kvalitním olejem s výživnými látkami. Zhruba po dvanácti dnech vše odlakujeme a celý proces znovu opakujeme.

3 - pro krásný lesk.

K brilantnímu lesku bohatě postačí, budete-li na nehtech pravidelně obnovovat vrstvu nadlaku.

4 - proti štěpení a lámání.

Nehty ochraňujeme pravidelným lakováním (tudíž obalením ze všech stran), čímž zabráníme štěpení a lámání. Opět platí: promazávání a olejování dodá nehtům flexibilitu.

5 - pro vláčnou kutikulu.

Olejujte a promazávejte. Kutikula zvláční a nepraská.

6 - proti rýhám.

Nikdy nepilujte nehty seshora. Uklidněte se tím, že pod nalakovanými vrstvami nejsou rýhy vidět. Vyrábějí se i laky zakrývající rýhy cíleně. Rýhy tedy nijak neodstraňujte, přičemž platí, že pokud nehty olejujeme, rýhy se netvoří.

7 - pro obnovu po umělých.

Pokud máte umělé nehty (kupříkladu gelové), nenechájvejte si je odstraňovat úplně, ale jen lehce přepilovat přechod a jemně zkrátit. Časem gel sám odroste.

8 - pro ruce jako ze sametu.

Aby pokožka zůstávala vláčná a hebká, je třeba ji krémovat, olejovat a provádět termozábaly. Na domácí péči doporučuji pokožku notně nakrémovat, na kutikulu aplikovat výživný olejíček, následně ruce vložit do igelitového sáčku, poté do rukavic a prohřát je (v ideálním případě je zakryjte polštářem). Vše nechte působit 10-15 minut, poté pokožku promasírujte.

9 - proti okusování nehtů.

Na trhu snadno objevíte laky obsahující výtažky kaktusu, jehož hořká chuť nositeli zabraňuje okusování nehtů. Je rovněž důležité provádět pravidelnou manikúru.

10 - pro to, aby lak vydržel co nejdéle.

K ideální přilnavosti laku musí být nehet dobře očištěný. Pro dostatečně silnou vrstvu proveďte při lakování zhruba deset až dvanáct tahů štětcem. Nezapomeňte na 2 vrstvy podklado-vého laku, 2 vrstvy barevného laku a ob dva dny přelakujte nadlakem. Plus pro oživení barvy lze pod nadlak přidat ještě nátěr laku barevného.

Univerzální rada na závěr:

Krásné ruce může mít každý. Stačí jednou měsíčně zajít na profesionální manikúru a doma pak pouze nehty olejovat a lakovat.

 

nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one