Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

Problémy nehtů a náprava

Změny struktury, barvy, tloušťky nebo tvaru nehtů často souvisejí se zdravím našeho těla. Sledujte tyto projevy a snažte se zjednat nápravu.

Křehké nehty

Onychorexe je prasklina křehkého nehtu obvykle po jeho délce. Dochází k ní při poranění prstu a vystavování nehtu nadměrnému působení chemických látek, vodě, hrubému zacházení a působením vysušujících odlakovačů. Používejte rukavice, abyste se vyhnuli kontaktu s detergenty, a ruce pro lepší kondici ošetřujte.

 


 

Záděry

Záděry jsou malé trhlinky nebo odchlípení kůžičky a tkáně kolem nehtu. Obvykle jsou způsobeny okusováním nehtů, ale také vysušenou kůží nebo zraněním. Neošetřené se mohou odtrhnout a vznikne bolestivá ranka otevřená infekce. Jde-li o postižení menší oblasti, odstříhněte ji a ošetřete antiseptickým zásypem.

 


 

Tenké nehty

Silné nehty jsou podobně jako dobrá pleť a husté vlasy dědičné, ale ke zpevnění tenkých nehtů pomůže vitamin A. Pravidelným ošetřováním a nanášením zpevňovače nehtů předejdete jejich lámání.

 


 

Vertikální rýhy

V dospělosti nijak vzácné vertikální rýhy jsou u osob staršího věku ještě rozšířenější, neboť souvisejí s úbytkem přirozených olejů a vlhkosti v nehtové ploténce. Mohou je způsobit i poruchy růstu nehtu vyvolané nemocí a nedostatečnou výživou. Na nehty pravidelně aplikujte výživu a kůžičku změkčujte olejem.

 


 

Nerovnosti

Jde o svraštění nebo dlouhé rýhy táhnoucí se po nehtu různými směry. Rýhy mohou vznikat během vysokých horeček, v těhotenství či jako důsledek nedostatku zinku, přičemž podélné zvlnění může způsobit lupénka, případně špatný krevní  oběh. Nerovnosti jemně vyhlaďte leštítkem nebo zarovnejte prohlubně přípravkem na vyplňování rýh a pak nehty přelakujte lakem podle svého výběru. Pokuste se zvýšit příjem zinku!


Bílé skvrny

Bílé skvrny na nehtové ploténce (leukonychie) jsou způsobeny drobnými vzduchovými bublinkami uvízlými v nehtové ploténce. Obvykle jde o následek zranění nehtového lůžka nebo "mateřské hmoty". Mohou pomoci zinek a vápník, ale skvrnky se budou postupně zvětšovat.

nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one