Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

Rozdíl mezi lepením nehtů a modeláží nehtů

To je velmi častá otázka. Je špatně položena, správně by měla znít: Jaký je rozdíl mezi lepením umělých nehtů a modeláží umělých nehtů? Že v tom není rozdíl? Ale je, právě ve slově umělý!

Umělý nehet nebo lépe řečeno umělohmotnou kopii nehtu přilepíme pomocí kosmetického lepidla na přírodní nehet a to od kořene nehtu. Takto nalepené "nehty" jsou, dá se říct, na jedno použití. Některé sady nalepovacích nehtů obsahují jednoduchý návod k použití. Pokud si na ně dáte pozor, mohou těm št´astnějším vydžet i déle než tři nebo čtyři dny.

Přednosti:

Nalepit umělé nehty si může každá trošku šikovnější žena podle přiloženého návodu. Použije je, jen když má chut´. Odstraní se bez větších problémů.

Nedostatky:

Musíte být velmi opatrní při manipulaci s těmito nehty. Většinou je na pohybech rukou snadno poznat, že něco je na vás jiného.Je důležité mít s sebou neustále lepidlo a několik náhradních nehtů, co kdyby!

Modeláž nehtů:

Umělý nehet se nalepí pouze na 1/2, 1/3 popřípadě jen na okraj přírodního nehtu, slouží spíše jako pevná podložka pro manesení modelovacího materiálu. Dnes lez modelovat nehet bez použití umělého nehtu za pomoci šablonek. Nehet se vymodeluje na šablonku. Poté se nehty upraví aby vypadali co nejvíce jako přírodní.

Přednosti:

Modeláž nehtů si může dovolit každá žena, i ta méně šikovná. Zájemkyně o modeláž nemusí mít potřebný materiál doma, dochází za odborníkem. Hmota vydrží ve stejném stavu déle než lak na přírodních nehtech, i několik týdnů. Lze si na tyto nehty postupně zvykout. Od kratších nehtů se lze dostat postupně na délku, o které ženy pouze sní. Odpadá péče o nehty doma.

Nedostatky:

Hmota na nehtech odrůstá, musí se chodit pravidelně doplňovat.

 

Historie...

Již od 60. let dvacátého století se začalo se zpevňováním a prodlužováním nehtů. Tento způsob úpravy nehtů pochází z USA, především díky rozvoji filmového průmyslu. Jde o materiál vycházející z úzké spolupráce chemiků, fyziků a netových designérů. Dlouholetým výzkum a vývoj těchto materiálů musí zaručovat snášenlivost s kůží a nehty, trvanlivost, okouzlucící vzhled. Je mnoho různých technik a metod, ale to už v dalším článku

Uměle prodloužené či uměle zpevněné nehty nejsou tak finančně náročné narozdíl od jiných "umělých" změn či vylepšení lidského těla. Uměle prodloužené nebo zpevněné nehty si tak může dovolit nejedna žena.

nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one