Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

Ruce v zimě

Nastává nám zima a to je doba, kdy musíme věnovat pleti zvýšenou pozornost. Naše pokožka je během zimy vystavována dvěma hlavním extrémům – mrazivému počasí a nízkým teplotám venku a naopak vysokým teplotám společně se suchým vzduchem uvnitř v místnostech.
Nesmíme zapomenout ani na mýdla, která používáme několikrát denně. Právě to pokožku nesmírně vyčerpává a ubírá jí živiny, pružnost a měkkost. Pokožka všemi extrémy trpí a je čím dál citlivější a náchylnější k nejrůznějším vlivům, včetně podráždění.
Pleť obličeje si většina žen chrání a stará se o ni, ale nezapomíná se pečovat také o ruce? I ty v zimě potřebují intenzivnější péči. Nejlépe je chránit ruce rukavicemi a nedovolit, aby prochladly. Automatické by mělo být časté mazání rukou krémem, nejlépe po každém mytí, tím je totiž ošetříte, zvláčníte kůži a dodáte do ní živiny a vodu.
Od věci není ani používat regenerační krém na ruce před spaním, zvláště pak v zimě. Díky takovému ošetření nebudou vznikat předčasně kožní vrásky, protože krém pokožku dostatečně vyživí. Nejlépe je použít krém na noc, kdy má pokožka čas na vstřebání a regeneraci. Abyste zabránili umaštění peřin, oblékněte si rukavice, existují i speciální, které seženete v drogériích.
Další možností péče o ruce jsou zábaly, kdy nanesete krém ve větší vrstvě na pokožku, ruce zabalíte do igelitu a navrch obléknete bavlněné rukavice. Takto necháme zábal působit asi půl hodiny. Pak z rukou nadbytečný krém setřeme a můžeme je lehce omýt vlažnou vodou.
Masáží rukou můžete předcházet záděrám, stejně jako zjemnit pokožku a dopřát ji pořádné vstřebání krému.
Vhodné je používat vysoce vyživující krém, který dodá potřebné vitamíny, které pokožka v tomto období potřebuje, stejně jako míru hydratace, která je také nezbytná. Avšak kvůli nízkým teplotám venku se doporučuje používat místo hydratačního výživný krém, a to i tehdy, když máte ruce suché. Pokud budete však delší dobu uvnitř v teple, tak není proč se vyhýbat hydratačnímu krému.
Speciální péči věnujeme ošetřování rukou po styku s pracími a čistícími přípravky. Při práci s nimi je vždy nutné dodržovat způsob použití uvedený v návodu. Je třeba mít na paměti, že vyšší teplota znásobuje chemický účinek nejenom na čištěný předmět, ale i na kůži.
Při praní a mytí působí voda bobtnání povrchu pokožky, která se stává propustnější pro chemické látky, a to usnadňuje jejich průnik do hlubších vrstev kůže. Mycí prostředky rozpouštějí nejen mastnou špínu, ale i kožní tuk a odstraňují z kožního povrchu látky, na které je v kůži vázána voda, zaručující kůži vláčnost a pružnost.
Výsledkem nadměrného mytí a práce s čisticími prostředky je přesušená a odtučnělá, podrážděná pokožka. Někdy takové podráždění během několika dnů zmizí, ale pokud přetrvává, je třeba navštívit kožního lékaře.
nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one