Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

třpytění

Třpytivý pop-art

Ani v sedmdesátých letech nebyl třpyt tolik populární jako dnes. Jeho záplavu najdete kdekoli: ve vlasech, na tváři, na těle, na šatech – a i na nehtech vašich klientů! Třpytky rozsvítily nejnovější odstíny akrylů i gelů a díky široké škále glamour laků září samozřejmě i na přírodních nehtech. Rozšiřte své obzory a představte klientele novou zábavnou úpravu přidáním třpytek do materiálů na umělé nehty.

Typy třpytek

Třpyt není jen pro mladé klientky, které honí módu. Vaši novou službu budou s největší pravděpodobností vyhledávat i mnohem starší zákaznice, pro něž návrat glitrů přináší nostalgii sedmdesátých let. Třpytky se probojovávaly na výsluní posledních pár let a teď přicházejí v plné parádě. Co je na jejich návratu opravdu skvělé? Pracuje se s nimi maximálně komfortně a nové blýskavé nehty sluší všem.
Sypké třpytky. Hodně firem nabízí řady třpytek, které se většinou prodávají v malých průsvitných plastových krabičkách a neuvěřitelném množství odstínů. Tyto třpytky se skvěle používají jako přísady do materiálů na umělé nehty. Třpytky jsou vyráběné z chemicky odolných polyesterových světloodrážejících materiálů, které ani lepidla, akryly či gely nijak nezdeformují. Za pár korun můžete díky nim přidat trochu efektního třpytu do běžně používaných odstínů. Nemyslete si, že je nutné zásobit se celou škálou odstínů sypkých třpytek. Vyberte si tak 5 až 10 odstínů, to pro začátek bohatě stačí. S trochou fantazie i s pěti barvami vytvoříte stovky kombinací a krásně si vyhrajete. Pro začátek také není dobré nabízet klientce příliš mnoho variant, znejistíte ji a bude si příliš dlouho vybírat.
Co se týče textur, tak rozhodně začínejte s ultrajemnými mikrotřpytkami, je s nimi snazší práce. Hrubší větší třpytky vypadají efektněji, ovšem například „smile line“ se vám bude dělat hůře.
Sypké třpytky a jejich kombinování prokáže vaše umělecké sklony. Budete vymýšlet odstíny na míru a klientky budou v sedmém nebi.
Přimíchaný třpyt. Některé firmy třpyt míchají přímo do materiálu. Získáte hotový polotovar, do něhož se už nedoporučuje přimíchávat další volné třpytky. Tyto předem namíchané materiály, v nichž se skrývá ideální kombinace třpytu a gelu nebo akrylu, jsou jako stvořené pro nehtové techničky, které se třpytem teprve začínají, chtějí šetřit čas, či je nebaví vytvářet nové barevné kombinace a sázejí na jistotu. I přes tato omezení můžete s potěšením míchat tyto polotovary od vaší oblíbené značky mezi sebou – fantazii se meze nekladou.

Připravit ke startu

Pokud jste vy i klientka připraveny na třpytivé kreace, zkontrolujte, zda máte vše potřebné:
Štětečky na míchání třpytek. Použijte malé a jemné - ty, s nimiž se vám nejlépe pracuje.
Průsvitné plastové krabičky s víčkem. Zbylé namíchané třpytky si schovejte na příště. Přebytečný, již namíchaný materiál v plastové krabičce uzavřete a nabídněte další klientce. Díky průsvitnému plastu se zákaznicím bude lépe ukazovat vytvářený odstín. Mohou se vyslovit, chtějí-li jej barevnější nebo transparentní.
Sypké třpytky. Pokud nepoužíváte předpřipravený materiál se třpytem.
Čirý nebo bílý gel či akryl. Samozřejmě, že můžete přidávat třpyt i do barevných materiálů. Ovšem nám se nejvíce líbí průsvitný nebo bílý základ!
Pomerančové dřívko. Je to ideální nástroj na míchání.
Kartičku klienta. Zapište si na ní, jaké odstíny třpytek a jaký materiál jste na nové nehty použila. Tento záznam vám napříště pomůže, až si klientka řekne o stejný design.
Trendové odstíny. Třpyt jednoduše představuje další způsob, jakým může nehtová designérka předvést kreativitu a svůj „nos“ na módu. Míchání třpytek do materiálů na umělé nehty není nic extra složitého. Dobré je si pamatovat, že poměr při míchání by měl být 2:1 (na dvě „porce” gelu nebo akrylu jedna třpytková). Pokud třpytu přidáte příliš, bude se vám s materiálem špatně pracovat. Do plastové průsvitné krabičky nasypte třpytky a dřívkem je promíchejte. Štětečkem přeneste třpytky do na paletě připraveného gelu či akrylu. Kontrolujte s klientkou požadovaný odstín směsi. Napříště si připravte třpytkové variace na tipy, klientkám to usnadní volbu a udělají si jasnou představu o tom, jak bude výsledek vypadat.

Minimanuál - na dvoje třpytivé gelové nehty v trendu:

Se školitelkou Petrou Součkovou krok za krokem ke krásným nehtům.
Krok 1: Odfrézujte na nehtech pečlivě staré zbytky. Nebojte se pracovat s frézou. Překvapí vás – čas se zkrátí, budete mít stále čistý stůl a bude se vám pracovat velmi komfortně.
Krok 2: Nebojte se být kreativní a vytoužený třpytivý odstín si sama namíchejte. Na transparentní jemně růžový nehet použijte stříbrný a růžový třpytný prach. Smíchejte jej s duhovým Glanz Gelem Multicolor, do něhož s citem přidejte červený gel PNP. Pokud je váš odstín příliš dočervena a potřebujete jej zprůhlednit, přidejte ještě transparentní Glanz Gel. Druhou variantu, trendový růžovočervený základ se třpytem, vytvořte pomocí Glanz Gelu Rosa a červeného PNP. Lososový podtón vykouzlete přidáním oranžového PNP. Pro pastelový nádech nakonec přidejte Pastel PNP. Pokud jej chcete mít v transparentnější verzi, naneste jej na nehet v jedné vrstvě. Pokud se vám zamlouvá nehet barevnější, udělejte s materiálem více vrstev. Třpyt dodejte pomocí materiálu Glimmer Gel Multicolor. Pro zvýšení třpytu nehtů přimíchejte ještě třpytný prach.
Krok 3: Plochým štětečkem jemně přetřete celou plochu nehtu (požadovaný odstín docílíte vrstvením).
Krok 4: Nechte nehty na moment pod UV lampou.

Experti radí

Požádali jsme expertky pracující se třpytem o pár zasvěcených rad, jak na věc.
Monika Dvořáková, Nehtové studio Creative, www.nehtiky.cz:

Jak třpyt používáte a kdy ve vašem studiu začal být populární?

„Nejvíc dělám třpytivé špičky – jako variaci na francouzskou manikúru. Kupříkladu dnes od rána jsem je udělala hned několika klientkám. Třpytky začaly být „in“ od loňského léta. Do té doby se u mě ve studiu prováděla nejvíce „Francie“. Barevných třpytivých špiček se klientky obávaly, protože si myslely, že se podle barvy třpytek musejí i oblékat. Když je zkusily, zjistily, že to vůbec není nutné.“

Jakou největší extravaganci jste se třpytem vyzkoušela?

„Tříbarevnou, duhovou špičku. Občas pracuji s již třpytivými akryly, ale většinou si sypké třpytky do barev přimíchávám sama. Vytvářím tak nehty klientkám na míru. Originál, který jinde nepotká. Aby byl výsledek co nejlepší, musím být vybavená, mít dostatek nejrůznějších odstínů sypkých třpytek. Netradiční jsou například s hologramem – ty jsou hodně zajímavé a mně se moc líbí.“

Jaké jsou stinné stránky práce s akrylem?

„Nenapadá mě nic jiného, než že kamenem úrazu může být používaný materiál. Měla jsem červený akryl, který pouštěl. Když jsem s ním dělala barevnou třpytivou špičku, vpil se i za „smile line“.

Jaký je váš poslední hit?

„Třpytivá barevná špička a na lůžko za špičku dávám průsvitný akryl jako na „Francii“, ale s jemňounkými třpytkami, což vypadá moc hezky. Pod světlem je vidět, jak třpytky vystupují do prostoru. Také dělám perleťově růžovou špičku a z téhož materiálu vytvořím puntíky velikosti špendlíkové hlavičky všude po lůžku. Často po mě zákaznice požadují i plastické květy z akrylu.“

Erika Zajdlová, školitelka OPI:

S jakými třpytivými materiály pracujete?

„Hodně třpytivé jsou nové akryly ze systému Absolute FX. OPI nemá třpytivé nemá gely. Happy Nails má gely barevné, ale ne se třpytem.“

Kam třpytky ideálně umístit?

„Na špičky. Většinou nikdo nechce modrý třpytivý nehet. Nebo dát místo bílé „Francie“ třpytky. Všeobecně vypadá francouzská manikúra se třpytkami lépe. I z praktického důvodu, když odrůstají konečky, můžete je dobře přelakovat, zamaskovat. Samozřejmě, že stejně jako s akryly jde pracovat s lakem na nehty, pokud nosí klientka nehty přírodní. U nás (OPI Center – pozn. redakce) chodí klientky většinou na třpytivé nehty, když hledají extravagantní úpravu rukou pro zvláštní příležitosti. Ty, které v práci musejí reprezentovat (kancelářské profese), se spíš drží decentní klasiky.“

Petra Součková, Catherine Nail Collection:

Jaká jsou úskalí práce s gelem smíchaným se sypkými třpytkami?

„Práce s ním je v podstatě stejná jako s barevným nebo čirým gelem. Nehtová designérka ovšem nesmí podcenit hrubý povrch třpytivého gelu. Proto, abych nehtům vrátila hladký povrch, přetírám je nakonec transparentním gelem s vysokým leskem – Glanz gelem.“

Máte nějakou třpytivou specialitu?

„V zimě jsem nosila třpytivý transparentní gel podlakovaný pod nehty. Bylo to velmi efektní při gestikulaci. Každý si třpytu všiml. S gely PNP se dá dělat stejná francouzská špička jako s akryly. Hodně glamour působí, když je gel s třpytkami transparentní.“

nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one