Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

Zarostlý nehet

Zarostlý nehet? Jen žádné trhání!

Při představě radikálního odstranění nehtu se nám dělá mírně mdlo. Plastická chirurgie tento problém řeší méně drasticky.

Nehty o nás hodně prozradí. Olámané nebo okousané moc důvěry nebudí. Pěstované naopak přitáhnou oko nejednoho muže a nalakované prstíčky vykukující z letních sandálků působí velmi přitažlivě. Zarostlé nebo zdeformované "drápy" nám zase působí velké bolesti.

Jako ve španělské botě. Zarůstající nehet - taková zdánlivá maličkost - dokáže udělat ze života přímo peklo. Stěží najdeme v botníku obuv, ve které bychom se necítili jako ve španělské botě. A na domácí práce můžeme zapomenout. To by sice byla docela výhoda, kdyby to tak hrozně nebolelo!

Tento problém může být výsledkem zanedbané péče. Teď je ale pozdě bycha honit. Když nepomůže ošetření dezinfekčním roztokem, například Jodisolem, musíme vyhledat lékaře. Jestliže ale přijdeme v takto kritickém stavu, chirurgovi opravdu nezbude nic jiného než nehet strhnout.

Plastické řešení

Proč vlastně nehet zarůstá? Stává se to tehdy, když nehet roste široký a tlačí na sousední kůži. Z počátečního otlaku vznikne povrchové poranění a rána může začít hnisat. Místo je zarudlé, oteklé a velmi bolestivé. Nejdříve je třeba zánět zklidnit. Potom se v místním umrtvení odstřihne část nehtu, rána se vyčistí a asi do týdne potíže zmizí. Bolest je sice pryč, ale příčina zůstává.

Jestliže se bolestivý stav pravidelně opakuje, je nejlepším řešením plastika nehtového lůžka. Při ní se v místním znecitlivění odstřihnou na každé straně až dva milimetry nehtu a část přilehlého kožního valu. A tím by měl být problém vyřešen navždy.

 

 

Nejlepší prevencí proti těmto komplikacím je nošení vhodné obuvi, která prsty nestlačuje. Důležité také je zastřihávat si nehty na nohou rovně, a ne do obloučku. A dobré jsou také pravidelné návštěvy manikúry a pedikúry.

Co říkají nehty o vašem zdraví

Když se vám podívá na nehty člověk, který ví, co znamenají různé rýhy nebo skvrny, dozví se hodně o vašem zdravotním stavu.

- Lámavé nehty Tento problém působí odlakovače, časté máčení ve vodě, čisticí prostředky nebo přemíra slunečního záření. Pokud nic z toho nepřipadá v úvahu, může se jednat o nedostatek některých vitaminů (A, B ) nebo minerálů (železo a vápník). V některých vzácných případech by mohlo jít o onemocnění štítné žlázy. Je proto nezbytné absolvovat vyšetření krve.

- Bílé skvrny a proužky Můžou být příznakem nedostatku vápníku nebo zinku. Dodejte proto svému tělu víc mléčných výrobků.

- Příčné rýhy Bývají důsledkem prodělané infekční choroby. Někdy se ale objeví také po poranění nehtového lůžka. Většinou samy zmizí.

- Podélné rýhy Poukazují na nedostatek tekutin. Jestliže je neodstraní zlepšený pitný program, navštivte lékaře. Mohly by souviset se špatným prokrvením končetin.

- Žluté nehty Míváme je při plísňovém onemocnění.

 

 

- Hnědočerné skvrny Můžou skrývat neškodné mateřské znaménko, ale také velmi nebezpečnou rakovinu kůže (melanom). Bezpodmínečně navštivte lékaře!

- Lžičkový tvar Deformaci, při níž jsou nehty prohnuté dovnitř, působí agresivní čisticí prostředky. Příčinou ale může také být porucha výměny látkové. Nejlepší je poradit se lékařem.

- Prohnuté nahoru Když se nehty klenou směrem nahoru, může jít o dědičnou deformaci nebo signalizují poruchu jater, plic, srdce či střev. Příčinu by měl najít lékař.

nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one