Krásné upravené nehty ozdoba každé ženy...

Zbarvení nehtů...

ZABARVENÍ NEHTŮ
Skvrny mohou být na několika, ale i na všech nehtech. Jako možné příčiny jsou horečnatá onemocnění, chudokrevnost, poruchy ledvin nebo jater, hormonální změny. Často vznikají  vlivem příliš silného tlaku na nehet nebo úderem, mnohdy také neodbornou manikúrou, poraněním kořene nehtu
Skvrny jsou duté prostory mezi jednotlivými nehtovými destičkami, tzn. je narušeno přirozené rohovatění vlastního nehtu. Tyto skvrny odrůstají a při správné péči o nehty mohou zmizet.
   
 
Nažloutlé nehty

Zabarvení na všech nehtech je způsobeno častým odlakováváním a následným lakováním nehtů. Odlakovač odstraní ochrannou izolační vrstvu nehtu a barvivo z laku se dostane hluboko mezi nehtové destičky.
Někdy mohou být nažloutlé nehty také následkem žloutenkového onemocnění  (jaterních nemocí). někdy se mohou objevit po užívání antibiotik
.
Namodralé nehty
Namodralé nehty svědčí o srdečním nebo plicním onemocnění, obvykle je současně změněn jejich tvar.Podstatou vzniku jsou změny v cévách v oblasti nehtu a změny obsahu kyslíku v krvi.
Žlutozelené nehty
Toto zabarvení často svědčí pro plísňové onemocnění (onychomykózu). Výskyt většinou jen na několika nehtech.Zasažena bývá vždy část nehtu na prokrvovaném lůžku. Pokud se plíseň okamžitě  nezačne léčit, může se v dalším průběhu nehet odlučovat od volného okraje, ztlušťovat se a třepit.
Možnost poskytnutí služby: V žádném případě neprovádíme manikúru ani modeláž. Klient musí navštívit lékaře!
Olejové skvrny na nehtech
Jde o charakteristický projev lupénky na nehtech. Skvrny mají voskový vzhled a žlutohnědé zbarvení.Jsou způsobeny uvolněním nehtové ploténky od lůžka v místě ložiska lupénky lokalizovaného v nehtovém lůžku.
Není vhodné provádět jakékoli služby, abychom  tento stav nezhoršili.
Nahnědlé nehty
Nahnědlé nehty vznikají následkem dehtu, nikotinu, popisují se rovněž u ledvinových potíží.

Změny tvaru nehtů
Defektní změny se týkají změny reliéfu, zakřivení nehtu, tloušťky nehtové ploténky a změny pevnosti nehtu.
Příčné rýhy
Změny reliéfu nehtu vznikají dočasným poškozením buněk  matrix (zárodečná tkáň, v níž se tvoří nehtová ploténka), těžkými infekcemi, traumaty, porodem, lupénkou. Objevují se na palcích.

Podélné rýhy
Také tyto rýhy vznikají dočasným poškozením buněk matrix. Mohou být příznakem onemocnění slinivky břišní, cukrovky, poruch látkové výměny, žaludečních a střevních potíží.

Dolíčkování a tečkování nehtů
Kulaté, hluboké, mnohočetné, ostře ohraničené prohlubeniny jsou typickými doprovodnými znaky lupénky, plicních onemocnění, plísní a revmatických onemocnění.
Trhlinky a prasklinky se vyskytují na povrchu ploténky a nezesahují do matrix – nejčastěji pozorujeme při mechanickém poškození.

Paličkové prsty
Poslední článek prstů je rozšířen, nehty mají tvar „hodinového sklíčka“. Vznikají při chlopenních vadách, plicních onemocněních, jaterních poruchách

Lžičkovité nehty (koilonychie)
Prohloubené nehty, volný okraj směřuje vzhůru. Vznikají při nedostatku železa.
ODLOUČENÍ NEHTU OD NEHTOVÉHO LŮŽKA
Porucha vzniká nejčastěji po úrazu.(běžky,dlouhé tůry,tanec,baletky,fotbalisté.)
šupinkové nehty
Šupící se suché nehty. Objevují se po působení chemikálií: acetonu, benzenu, formaldehydu, po saponátech nebo vlivem stále vlhkého prostředí a nedostatkem plnohodnotných bílkovin.

Rozštěpené nehty (onychorrhexis)
Štěpení nehtů v podélném směru, nehet neroste v celku. je jakoby rozdělen na dvě poloviny podélnou bílou linií (prasklinka vnitřních vrstev nehtu).Může být způsobeno silným poškozením matrix úrazem. Pokud se vyskytuje na všech nehtech, může být příčinou chybná výživa (nedostatek vit.A), pobyt ve vlhkém prostředí či snížená funkce štítné žlázy.
 
Ztluštělé nehty
Nehtová ploténka je ztluštělá, bez lesku, nehty se při broušení drobí.
Vhodná návštěva lékaře.
 Akutní deformace
K akutní deformaci dochází většinou poškozením matrix při neodborné manikúře. místo je zduřelé a citlivé na dotek. Vhodná návštěva lékaře.
Možnost poskytnutí služby pouze po vyléčení.
Chronická deformace
K chronické deformaci dochází při práci nebo neodborné manipulaci s ostrými předměty. jde o velké narušení lůžka nehtu. špatným nebo neodborným léčením se akutní poranění stane chronickým. Tato deformace není bolestivá, ale neodrůstá.

BOLESTIVOST NEHTU PŘI DOTYKU 
Zánět nehtového valu nebo lůžka (paronychie)
Zánět vzniká nejčastěji po poranění, např. neodborné manikúře, kdy do rány vniknou nečistoty. Při vrůstání nehtu do valu.Val je zarudlý a velmi bolestivý. Nehtová ploténka se na okraji může zbarvit do žluta.
Návštěva lékaře je vhodná!
Možnost poskytnutí služby až po vyléčení.
OKUSOVÁNÍ NEHTŮ Onychotilománie
jde o okusování nehtů vyskytující se u některých osob jako zlozvyk, někdy spojený se stavy nervozity apod.Nehtová ploténka je extrémně  malá a zapadlá v nehtovém lůžku, nehtový val je zarudlý, necitlivý.
Je vhodné  použít  tekutinu proti  okusování nehtů.
Možnost poskytnutí  manikúry
nails_bg.jpg

Jaký máte drápky???

Gelový (2519 | 31%)
Akrylový (1993 | 24%)
Přírodní (1943 | 24%)
Okousaný :-( (1720 | 21%)
Veškerý text je získán hlavně z internetu a literatury.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one